Характерним для дифузної алопеції є інтенсивне випадіння волосся..

Характерним для дифузної алопеції є інтенсивне випадіння волосся рівномірно по всій поверхні волосистої частини голови. Вона з`являється внаслідок збою біологічної програми розвитку волосини під впливом різноманітних зовнішніх і внутрішніх чинників, займає друге місце за розповсюдженістю після андрогенетичної алопеції.

Волосяний фолікул перебуває у стані постійного оновлення в процесі безперервних циклів, проходячи три фази: проліферації (анаген), інволюції (катаген) та спокою (телоген) при регенерації в наступному циклі росту волосся. За анагену росте не лише волосяний стрижень, а й відбувається проліферація більшості епітеліальних ділянок волосяного фолікула, а кератиноцити волосяної матриці демонструють найвищу проліферативну активність. У фазі катагену волосяні фолікули починають процес інволюції, який характеризується активізацією запрограмованої клітинної смерті – апоптозу – у фолікулярних кератиноцитах, при цьому фолікул просувається вверх. У фазі телогену волосяний стрижень трансформується в атрофовану волосину, яка закріплена в основі фолікулярного епітелію до моменту свого фактичного випадіння.

Існує декілька форм дифузної алопеції у відповідності до клініко-морфологічної картини.

Анагенова алопеція виникає внаслідок впливу на організм і волосяні фолікули швидкоплинних чинників, через що волосяні фолікули починають випадати одразу із фази анагену, не встигаючи перейти в фазу катагену. Припинення метатичної активності призводить до ослаблення частково кератинізованої проксимальної частини волосяного стрижня, його звуженню і подальшому розлому в межах волосяного каналу. Морфологічно дистрофічні анагенові волосини мають конусоподібні проксимальні кінчики за відсутності кореневого мішечка.

Причинами дистрофічної анагенової алопеції є:

  • опромінення – алопеція , спровокована променевою терапією, може бути як оборотною, так і постійною; постійна алопеція спостерігається при глибокій рентгенотерапії >30 Гц або при дії м`якого рентгенівського випромінювання >50Гц;
  • алопеція, спричинена хіміотерапією, при якій волосся може легко видалятися за тиждень або два внаслідок дифузного спонтанного випадіння, при цьому корінь волосини звужується або тоншає. Після припинення введення хіміопрепарату волосяний фолікул зазвичай поновлює свою активність;
  • природна або професійна дія токсичних речовин: мідь, миш’як, ртуть, кадмій, що викликає токсичну алопецію.

Телогенова алопеція – виникає в результаті надмірного випадіння волосся, що знаходиться у фазі телогену. Її ще називають симптоматичною, оскільки вона іноді є наслідком гормональних кризів, високої температури, гострих інфекційних захворювань (грип, скарлатина, дизентерія). Особливостями симптоматичної алопеціі є стрімкий розвиток і перебіг, патологічний процес може торкатись усіх ділянок тіла з природним оволосінням, супроводжується дією тих чи інших патогенних чинників. У більшості випадків волосся просто відновлюється при усуненні основної причини впродовж 6-9 місяців. Причинами гострого телогенового випадіння волосся можуть бути: важкі гарячкові стани, пологи, травми або хірургічні втручання з гострою втратою крові, кардинальні дієти, гості та хронічні нервові стреси. Алопеція виникає приблизно через 3 місяці після зумовлюючого її фактору і зазвичай проходить самостійно впродовж 6 місяців.

Хронічні форми характеризуються телогеновим випадіннями волосся тривалістю більше 6 місяців. Хронічну алопецію можуть супроводжувати різноманітні системні захворювання: хронічна ниркова і печінкова недостатність, пухлини в термінальних стадіях, захворювання підшлункової залози і верхніх відділів шлунково-кишкового тракту з порушенням всмоктування, а також дефіцит заліза, цинку, білково-калорійну недостатність, СЧВ, ВІЛ та інші, прийом лікарських препаратів (антикоагулянти, системні ретиноїди, гіполіпідемічні засоби, антиметаболіти, антидепресанти, гормони з про андрогенною дією).

Телогенове випадіння волосся за класифікацією Хедингтона поділяється на 5 функціональних типів на основі змін у різних фазах фолікулярного циклу:

  1. передчасне завершення фази анагену, коли волосяні фолікули вступають у фазу телогену. Випадіння волосся відбувається за 3-4 місяці після зумовлюючої його події (фізіологічний стрес);
  2. пізнє завершення фази анагену, при якому волосяні фолікули затримуються у фазі анагену, не переходячи в фазу телогену. Під час виходу фолікула із фази анагену проявляються клінічні ознаки посилення випадіння телогенового волосся (післяпологове ТВВ);
  3. передчасне завершення фази телогену. Для нього характерним є передчасний телоптоз, який зустрічається після початку терапії міноксиділом (зовнішньо);
  4. пізнє завершення фази телогену, при якому волосяні фолікули довго залишаються у фазі телогену, а не випадають і знову переходять у фазу анагену;
  5. укорочена фаза анагену, за якої неможливо відростити волосся звичної довжини. Вона може виникати при спадковому гіпотрихозі, ектодермальній дисплазії, а також як ізольований розлад у дітей.

Прогноз дифузної алопеції залежить від патомеханізму, який впливає на цикл росту волосся. Лікування має бути спрямоване перш за все на усунення причини або комплексу причин захворювання: виявлення і лікування основного захворювання, яке спричинило випадіння волосся, виключення прийому препаратів, що впливають на цикл росту волосся, збагачення раціону харчування продуктами, багатими на білки та мікроелементи. Рекомендується прийом гепатопротекторів, вітамінних комплексів з вмістом заліза, селену, цинку, міді, кальцію, а також спеціальних добавок для росту волосся.

Зовнішньо застосовуються засоби, спрямовані на поліпшення кровообігу в шкірі голови та активного живлення коренів волосся. Ефективною у лікуванні дифузної симптоматичної алопеції є мезотерапія. Підсиленням ефекту мезотерапії є призначення до курсу лікування процедур плазмоліфтингу за ЗТП (збагаченої тромбоцитами плазми). Результат ґрунтується на використанні збережених живих тромбоцитів, якими збагачена плазма. Вони слугують факторами росту, активізаторами всіх обмінних процесів, які підсилюють і відновлюють клітинну регенерацію.

Автор: Тетяна Григорівна Маленко

від імені  почесного президента  асоціації

Дорогі колеги!!

Ваш інтерес до сайту Всеукраїнської асоціації трихологів свідчить про вашу зацікавленість в отриманні інформації про останні нововведення регенеративної медицини, сучасної діагностики проблем шкіри і волосся, естетичної медицини в області трихології, дерматології та естетичної хірургії, а також в ефективних косметичних і естетичних процедурах для відновлення структури волосся. На цих сторінках у вас буде унікальна можливість знову зустріти колег, розширити свої знання і поділитися досвідом.

Створення такого інформаційного простору - яскрава демонстрація потенціалу української естетичної медицини, організаторських ресурсів і, найголовніше - потужний стимул для розвитку цієї галузі в Україні.

Від імені Всеукраїнської асоціації трихологів запрошую вас, шановні колеги, взяти активну участь в житті спілки трихологів і бажаю всім учасникам успішної роботи, вдячних пацієнтів, несподіваних клінічних знахідок і яскравих життєвих емоцій!

Ірина Попова
уставні документи
 
переваги
для членів асоціації

з нами Ви завжди будете проінформовані:
 

про Події та Новини Асоціації

про Останні винаходи в області Трихології

Отримаєте Привілеї на участь у Подіях, що проводяться асоціацією, в тому числі міжнародних

Будете мати можливість обмінюватися Досвідом та Інформацією з метою покращення і підтримки стандартів Безпечної Естетичної Практики

Ми допоможемо пацієнтам знайти саме Вас
 
 
Відправте нам Заявку на Вступ в Асоціацію
 
Кадендар заходів
Програма заходів
Фотогалерея
Нижче представлені фрагменти активного життя Асоціації
партнери асоціації
 
 
Розроблено в Україні
 
 
 
є питання? - напишіть нам листа!
 
 
 
 
Дякуємо, що звернулись до нас.
З Вами зв'яжуться найближчим часом.
close